Drukarka kart plastikowych: co to jest?

Drukarki kart plastikowych są to urządzenia do nanoszenia tuszu na plastikowy blankiet. Drukarki kart plastikowych to urządzenia służące do drukowania tekstu, grafiki, logotypów i kodów kreskowych. Większość modeli posiada dodatkowo laminowaną powłokę na plastikowej powierzchni, a niektóre typy są dodatkowo wyposażone w funkcję kodowania kart.

Drukarka kart plastikowych: jak działa to urządzenie?

Czysta płytka przenoszona jest z podajnika kart do głowicy termicznej, która składa się z kilku elementów. Służy on do podgrzewania koloru na taśmie drukarskiej. Wysoka temperatura powoduje jego odparowanie i wniknięcie w powierzchnię tworzywa.

Elementy termiczne nagrzewają się nieregularnie. Dodatkowo głowica drukująca wykonuje przejścia dla każdego koloru na taśmie oddzielnie. Wszystko to pozwala na stworzenie ponad 16 milionów kolorów.

Powszechnie stosowane są dwa rodzaje taśm :

  • monochromatyczne lub kolorowe do drukowania;

  • laminowane (używane do laminowania kart).

Do połączenia z komputerem PC, w zależności od modelu drukarki, wykorzystywane są złącza USB, Ethernet, RS-232, a także interfejsy bezprzewodowe (Wi-Fi, Bluetooth).

Zanim zaczniesz drukować na kartach plastikowych, musisz zainstalować sterownik . Zwykle jest dostarczany wraz z urządzeniem, ale można go również pobrać ze strony producenta.

Możesz nawet projektować plastikowe karty w tak prostych programach jak Word czy PowerPoint.

Related posts