Informacje o ogrzewaniu nadmuchowym

Jednym ze sposobów ogrzewania pomieszczeń jest ogrzewanie nadmuchowe. Ten sposób ogrzewania zyskuje bardzo dużą popularność i jest stosowany w coraz większej ilości miejsc. Zanim jednak się zainwestuje w tego rodzaju metodę ogrzewania, warto poznać jej sposób działania.

Zasada działania

Ogrzewanie nadmuchowe działa na zasadzie wtłaczania ciepłego powietrza do pomieszczeń. Ogrzewanie powietrza następuje w specjalnych piecach i transportowane jest do pomieszczeń przy użyciu specjalnych przewodów. Najważniejszą zaletą tego rodzaju ogrzewania jest fakt, że podczas transportu powietrza nie ulega ono ochłodzeniu. Podczas transportu powietrza przechodzi ono przez filtry, co sprawia, że jest oczyszczane. Piece, które mogą być stosowane jeśli chodzi o ogrzewanie nadmuchowe, jest zasilana gazem. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie piece zasilane prądem czy też olejem, jednak nie są to rozwiązania zbyt popularne. Piece powinny być wyposażone w wymienniki ciepła.

Przewody

Ważną kwestią jest odpowiednia jakość przewodów, którymi dostarczane jest powietrze do pomieszczeń. Muszą być one zbudowane z ocynkowanej blachy, która zaizolowana jest przy pomocy wełny mineralnej. Wadą tego rozwiązania jest dość głośna praca całej instalacji. Innym rodzajem przewodów mogą być płyty z włókna szklanego.

Ogrzewanie tego rodzaju jest bardzo wydajne i posiada bardzo wiele zalet. Warto dokładniej zainteresować się tym rodzajem ogrzewania.

Related posts