Jak przygotować się do przeprowadzki do innego kraju

Przeprowadzka wymaga dużo planowania i przygotowań oraz kroków, które musisz podjąć, aby wszystko zrobić. Ale jeśli chodzi o przeprowadzkę za granicę, należy wziąć pod uwagę jeszcze więcej rzeczy. Wizy, poszukiwanie pracy, opieka zdrowotna i inne systemy wsparcia muszą być dostępne, kiedy przeprowadzasz się z kraju, który dzwoniłeś do domu i który znasz, do nowego miejsca. Ten przewodnik pokaże Ci wszystko, co musisz zrobić, aby przygotować się do przeprowadzki za granicę, niezależnie od tego, czy jest to podróż przez granicę kraju, czy do innego miejsca.

 
 • 1

  Przygotowywanie się

  Planowanie i kroki przygotowawcze w przeprowadzce międzynarodowej mają oczywiście kluczowe znaczenie. Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć i zrobić przed swoim wielkim krokiem.

 • 2

  Szukanie pracy

  Jedna z ekscytujących, ale także niepokojących perspektyw przeprowadzki za granicę wiąże się ze znalezieniem pracy i utrzymaniem się w nowym kraju. Ten przewodnik pomoże Ci znaleźć pracę podczas przeprowadzki do nowego kraju.

 • 3

  Wizy i pozwolenia na pracę

   

  Przeprowadzki międzynarodowe mogą być trudne. Znalezienie pracy w innym kraju jest jeszcze trudniejsze. Pozwolenia na pracę są trudne do uzyskania, a jeszcze trudniejsze, jeśli mieszkasz w gospodarstwie domowym o dwóch dochodach; niektóre kraje pozwalają na zatrudnienie tylko jednego małżonka. Pomimo rygorystycznych wymagań wjazdowych i warunków uzyskania pozwolenia na pracę, ludzie przenoszą się za granicę do innych krajów, aby szukać nowych możliwości i doświadczyć życia gdzie indziej.

 • 4

  Jak spakować

  Wiedza o tym, co powinieneś spakować na międzynarodową przeprowadzkę, może stanowić wyzwanie. To, co zabierasz ze sobą do nowego kraju, wydaje się nieco inne od tego, co spakowałbyś, gdybyś przemieszczał się po prostu przez miasto. Ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, co zabrać ze sobą (lub zostawić) w międzynarodowej przeprowadzce.

 • 5

  Przenoszenie Twoich rzeczy

  Przenoszenie mienia przez granice stanowi dodatkowe wyzwanie, gdy negocjujesz przeprowadzkę międzynarodową. Dowiedz się, jak radzić sobie z przewoźnikami, liniami lotniczymi, wysyłką i odprawą celną z tego przewodnika po transporcie za granicę.

 • 6

  Koszty przeprowadzki

   

  Międzynarodowe posunięcie z pewnością będzie wiązało się z handlem pieniędzmi i bankowością. Otwarcie konta bankowego, zajęcie się podatkami zagranicznymi i próba ustalenia, jak kupić nieruchomość, może być trochę przytłaczająca. Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym przewodniku, aby poradzić sobie z tajnikami międzynarodowych spraw finansowych.

 • 7

  Międzynarodowe prawo jazdy

  Czego będziesz potrzebować, aby jeździć za granicą? Czy wystarczy międzynarodowe zezwolenie? Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, korzystając z tego przewodnika.

 • 8

  Radzenie sobie z szokiem kulturowym

   

  Wiedza o szoku kulturowym podczas przeprowadzki do nowego kraju to jedno. Ale co teraz możesz z tym zrobić? Będzie okres dostosowawczy. Ale są sposoby na sprawienie, by to przejście było płynniejsze, szybsze i mniej bolesne.

 • 9

  Emerytura za granicą

   

  Dlaczego tak wielu emerytów chce przejść na emeryturę za granicą? Jest kilka oczywistych powodów, a inne są nieco subtelne. Przeprowadź burzę mózgów i zastanów się, czy przeprowadzka za granicę jest dla Ciebie odpowiednia.

 • 10

  Wypełnij listę kontrolną dotyczącą ruchu

   

  Jest tak wiele rzeczy do przemyślenia w ruchu. Ale gdy jest to przeprowadzka do innego kraju, zawsze będą dodatkowe sprawy, o których musisz pamiętać. Skorzystaj z tej przydatnej listy kontrolnej, aby upewnić się, że masz kaczki w rzędzie, aby wykonać ekscytującą podróż za granicę.

Related posts