Na czym polega skup długów

Kłopoty finansowe przytrafiają się prawie każdemu. Niespodziewana utrata pracy, przeciągający się remont mieszkania, stłuczka na zatłoczonym skrzyżowaniu. Gdy zaczyna brakować gotówki, a opłaty pilnie wymagają uiszczenia, bardzo często udajemy się po pomoc do firm udzielających pożyczek. Takie rozwiązanie tymczasowo załatwia sprawę. Mamy pieniądze – można zapłacić czynsz, dokończyć remont łazienki, kupić samochód. Gdy jednak nie spłacamy swojego długu terminowo, pojawiają się problemy, zaczynają rosnąć odsetki. W takiej sytuacji pożyczkodawca ma prawo do sprzedaży naszego długu.

Skup długów jest legalny i coraz częściej wykorzystywany przez wierzycieli, zwłaszcza jeśli sprawa jest pilna, bo przez zaległości w opłatach firma może stracić płynność finansową. W obliczu takiej perspektywy sprzedaż wierzytelności jest rozwiązaniem bardzo pomocnym. Przede wszystkim umożliwia odzyskanie od razu części zadłużenia, co niejednokrotnie umożliwia utrzymanie się na rynku i dalsze prowadzenie działalności. Dodatkowym plusem jest fakt, że takie załatwienie sprawy pozwala uniknąć kosztów związanych z procesem windykacyjnym, który często jest długi i stresujący. Profesjonalne firmy, które zajmują się skupem długów, mają prawo nie tylko do ściągania należności, ale również odsetek.

Dodatkowo dłużnik nie musi wyrazić zgody, aby jego dług trafił w inne ręce. Firma windykacyjna musi go tylko poinformować o tym fakcie, co w sposób znaczący ułatwia jej działanie. Skup długów jest bezpiecznym i często jedynym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie mogą sobie pozwolić na utratę płynności finansowej i wypadnięcie z rynku.

Related posts