Ozonowanie mieszkań – co to jest i kiedy należy wykonać?

dekontaminacja

Ozonowanie to zabieg, który coraz częściej wykonywany jest w mieszkaniach. Do niedawna korzystali z niego przede wszystkim przedstawiciele zawodów medycznych, a także właściciele hoteli, pensjonatów czy miejsc użyteczności publicznej. Dzięki wszechstronnym właściwościom spotyka się dziś z dużym zainteresowaniem ze strony osób prywatnych. Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie to zastosowanie ozonu w pomieszczeniach, emitowanego z wykorzystaniem specjalistycznych generatorów. Zabieg pozwala nie tylko oczyścić powietrze z potencjalnie niebezpiecznych mikroorganizmów, ale także usunąć nieprzyjemny zapach, który ma różne pochodzenie.

Dezynfekcja, tak bowiem inaczej określa się ozonowanie, to przede wszystkim skuteczna likwidacja wirusów, bakterii i grzybów. Wykonywana jest wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko skażenia np. w mieszkaniach po zalaniu, po eksmisji czy odnalezieniu zwłok. Jest również doskonałym sposobem na oczyszczenie pomieszczeń, w których przebywała osoba chora.

Ozonowanie jest także nieocenione w likwidacji nieprzyjemnego zapachu. Wykorzystywane jest wszędzie tam, gdzie wyczuwalny jest trudny do usunięcia odór. Ozon nie maskuje zapachu, ale go usuwa. Sprawdzi się zatem w mieszkaniach, w których obecny jest fetor wilgoci, dymu papierosowego czy farb z niedawnego remontu.

Ozonowanie jest zabiegiem wykonywanym przez specjalistyczne firmy. Samodzielna realizacja odkażania nie jest możliwa, konieczne jest bowiem posiadanie profesjonalnego sprzętu, gwarantującego wysoką efektywność i bezpieczeństwo. VAPOR dysponuje wyposażeniem umożliwiającym przeprowadzenie ozonowania w każdych warunkach. Zabieg realizowany jest z wykorzystaniem mierników ozonu, dzięki czemu na bieżąco monitorowane jest również stężenie tego gazu.

Related posts