Znaczenie 8 różnych rodzajów popularnych kwiatów pogrzebowych

Przy wyborze kwiatów aranżacja, którą wybierzesz, powinna opowiadać tę samą historię, co związek, który miałeś z daną osobą. Czy zmarły był miłością twojego życia? Bliski czy dalszy członek rodziny? Drogi przyjacielu? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję dotyczącą .

Lilie

Gdy ktoś mówi: „To miejsce pachnie domem pogrzebowym”, prawdopodobnie w pobliżu jest lilia. Jest często uważany za kwiat pogrzebowy, a ten silnie aromatyczny kwiat ma znaczące znaczenie. Lilie sugerują, że dusza zmarłego powróciła do spokojnego stanu niewinności.
       
Wskazówka: chrześcijanie myślą, że ten kwiat symbolizuje czystość, dziewictwo i blask duszy. Uważa się, że grób Marii Panny był pokryty tym kwiatem.

Roślina lilii pokoju

Podobnie jak kwiat, roślina lilii pokoju symbolizuje niewinność i odrodzenie duszy zmarłego ze złożonego świata fizycznego w większe miejsce.

Wskazówka: miło jest wysłać to do osób, które znasz, którzy są w żałobie i będą trwać przez chwilę w biurze danej osoby. 

Róże

Podobnie jak lilie, róże są bardzo pospolitym i odpowiednim kwiatem pogrzebowym, a każdy kolor róży ma nieco inne konotacje. Białe róże są ostatecznym symbolem duchowości, czystości i niewinności. Na pogrzebie klasyczna ciemnoczerwona róża wywołuje miłość i smutek. Żółtą różę często dają przyjaciele, aby pokazać ich więź. Rzadsze ciemnoróżowe róże służą do wyrażenia wdzięczności zmarłemu.

Wskazówka: Róże można mieszać z innymi kwiatami lub stosować w sprayu do trumny, sprayu stojącym lub wieńcu.

Orchidea

Niezależnie od koloru orchidee mają uniwersalne znaczenie: „Zawsze będę cię kochać”.

Wskazówka: rośliny orchidei są wyjątkowym prezentem. W przeciwieństwie do storczyków w aranżacji, te dłużej utrzymują się w domu lub biurze.

Chryzantemy („Mums”)

W przeciwieństwie do innych kwiatów znaczenie chryzantem jest różne na całym świecie. W Ameryce i Europie znaczenia koncentrują się na współczuciu i honorze. Kolor również odgrywa rolę w znaczeniu. Czerwony symbolizuje miłość, a biały symbolizuje niewinność.

Wskazówka: w Azji chryzantemy symbolizują odrodzenie i częściej podaje się je na baby shower niż na pogrzebach.

Goździki

Goździki są często używane w wieńcach pogrzebowych i sprayach na stojąco. Podobnie jak w przypadku innych kwiatów, każdy z kolorów ma swoje znaczenie. Czerwony symbolizuje uczucie, a biel symbolizuje niewinność. Na pogrzebach katolickich i wielu innych chrześcijańskich różowe goździki mogą być dobrym wyborem, ponieważ uważa się, że zostały stworzone ze łez Matki Boskiej.

Wskazówka: Utalentowana kwiaciarnia używa goździków do tworzenia pięknych kompozycji, które są replikami logo sportowych, ulubionych zajęć i innych spersonalizowanych hołdów.

Hiacynt

Są one najczęściej dodawane do kompozycji różnych kwiatów. Za tym znaczeniem kryje się wiele myśli, od „jesteś włączony w moje modlitwy” po głęboką udrękę.

Wskazówka: niektórzy uważają, że ten kwiat symbolizuje sport, gry i pochopność, więc uważaj, aby nie obrażać!

Hortensja

Znaczenie tego kwiatu nie jest tak dobrze znane jak innych, ale wielu uważa, że ​​symbolizuje on prawdziwe, szczere emocje.

Wskazówka: Podobnie jak w przypadku lilii pokojowej, wersja roślinna tego kwiatu zawsze będzie trwać dłużej niż kompozycja cięta.

Related posts